Projekt psychologicznej pracy z tancerzami/ aktorami

prace warsztatowe: Agnieszka Wróblewska, teatr Bretoncaffe. Jest to dalszy ciąg twórczej współpracy i rozwoju autorskiego pomysłu pracy z aktorem, która zaowocowała spektaklem „Taniec Śniącego Ciała” (premiera październik 2006, prapremiera listopad 2007 w ramach Festiwalu Rozdroże PWST ).

Praca z aktorami opiera się na procesowej koncepcji 3 poziomów rzeczywistości – 3 poziomów ludzkiego doświadczenia: poziomu uzgodnionej rzeczywistości (UR), poziomie snów oraz poziomie poczuć (inaczej poziom sentient, poziom esencji). Warsztatowa praca z aktorem na każdym z tych poziomów daje unikalną szansę odkrycia i zaprezentowania przez aktora pełnej postaci dramatu na nie tylko niektórych jej aspektów. Praca tego typu stwarza również możliwość zejścia do takiego poziomu wspólnego doświadczenia, gdzie gra aktora jest wyprowadzona z poziomu jedności autorki, reżysera, aktora i mitycznego aspektu ludzkich doświadczeń. Efekt końcowy, w postaci przedstawienia jest w pewien sposób powtórzeniem tego, co się wydarza w trakcie warsztatowej pracy nad tekstem, zawiera też elementy procesowej improwizacji.

Premiera przedstawienia: grudzień 2007, Teatr Wytwórnia w Warszawie. Kolejne spektakle: Warszawa, Teatr Wytwórnia, Poznań Platforma Tańca.