LATO W AKADEMII to szeroki wachlarz warsztatów popołudniowych prowadzonych przez różne osoby z Akademii, będą się one odbywały w lipcu i sierpniu. Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Akademia POP, ciche, zielone miejsce z klimatem na Starym Mokotowie, przy ładnej pogodzie ćwiczenia w dwójkach i przerwy – na tarasie lub w ogródku.

Terminy: zawsze godz. 18-21, warsztaty odbywają się w różne dni tygodnia (poniedziałki/wtorki/środy)

Cena: 60 zł za udział w jednym warsztacie.

Informacje, zapisy, płatność: bezpośrednio u osoby prowadzącej dany warsztat, mailowo.

Informujemy, że zgłoszenie mailowe oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie przez osobę prowadzącą dany warsztat i jedynie w zakresie organizacji tego wydarzenia.

 LIPIEC

2.07. poniedziałek Tomasz Teodorczyk „Miejsce tożsamości i utraty siebie. Co to znaczy być sobą”

9.07. poniedziałek Agnieszka Wróblewska “Ja w relacjach, ja w grupach”

17.07. wtorek Roman Ciszewski “Twórcze aspekty konfliktu”

31.07. wtorek Andrzej Papis “Co mówią nasze sny”

 

SIERPIEŃ

6.08. poniedziałek Anna Kotapka „Granice psychologiczne w relacjach”

20.08. poniedziałek Anna Kotapka „Kryzys jako szansa w rozwoju tożsamości”

22.08. środa Roman Ciszewski „Mężczyzna we współczesnym świecie”

29.08. środa Andrzej Papis „Mądrość stresu”

OPISY WARSZTATÓW

2.07. poniedziałek Tomasz Teodorczyk „Miejsce tożsamości i utraty siebie. Co to znaczy być sobą”

Są miejsca, w których czujemy się bardziej sobą, i takie, w których dzieje się coś odwrotnego, jakbyśmy tracili siebie. Te pierwsze zwykle lubimy, drugich unikamy i traktujemy jako „nie moje”. Czy to jednak oznacza, że w pierwszych rzeczywiście jesteśmy sobą? A może jest zupełnie odwrotnie? Może to te drugie bardziej dotykają naszej istoty? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć sobie w trakcie zajęć.

 

9.07. poniedziałek Agnieszka Wróblewska „Ja w relacjach, ja w grupach”

Przy odrobinie szczęścia i sprzyjających okolicznościach potrafimy czuć się całkiem nieźle ze sobą, mniej więcej wiemy, co jest dla nas ważne, jaki styl życia preferujemy, jakie wartości są dla nas niepodważalne. Natomiast w sytuacji, gdy jesteśmy w relacjach, czy w grupie, wszystko to, kim/ czym jesteśmy jest narażone na małe i duże trzęsienia ziemi i stawia przed nami pytanie, jak się w tym wyrobić chroniąc swój świat i jakie są koszty bycia w relacjach i grupach.

 

17.07. wtorek Roman Ciszewski „Twórcze aspekty konfliktu”

Konflikty – któż ich nie zna, kto ich nie doświadczył! Na ogół ich nie chcemy, unikamy, bo emocje z nimi związane na ogół nie są przyjemne. A czy możemy z sytuacji konfilktowych wynieść coś korzystnego, coś czego możemy się dowiedzieć o samych sobie, o naszych relacjach, czegoś co może nam pomóc w łatwiejszym mknięciu przez świat? Przyjrzymy się temu warsztacie, poszukamy elementów konfliktu otwierających nową, twórczą perspektywę.

 

31.07. wtorek Andrzej Papis „Co mówią nasze sny”

Zygmunt Freud określił marzenia senne mianem „królewskiej drogi do nieświadomości”. Sny dają dostęp do ogromnych obszarów naszego wnętrza, których albo w ogóle nie jesteśmy świadomi, albo które jedynie przeczuwamy. W jaki sposób skorzystać za dnia z sekretnej mądrości nocnych wizji? Jeśli intrygują Cię Twoje sny, szukasz w nich ukrytego znaczenia – ten warsztat jest w sam raz dla Ciebie.

 

6.08. poniedziałek Anna Kotapka „Granice psychologiczne w relacjach”

Warsztat poświęcony jest świadomości własnych granic psychologicznych a więc tego, kim jestem, czym dysponuję i za co biorę odpowiedzialność. Kształtowanie tego obszaru zachodzi podczas naszego życia. Wówczas, tworzy się cały system granic: fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych i duchowych tym samym rozwijając naszą postawę wolności . Gdy zostanie naruszona nasza przestrzeń i atakowane jest nasze terytorium psychiczne zdecydowanie trudniej nam mówić „stop”. By skutecznie stawić czoła procesowi naruszania ich ważne aby umieć go rozpoznać.

 

20.08. poniedziałek Anna Kotapka „Kryzys jako szansa w rozwoju tożsamości”

Kryzys psychologiczny – odbierany też jako bolesne lekcje życia, z którymi sobie nie radzimy, możemy przekształcić we wrota do wzrostu i rozwoju. Wywołany jest w skutek wyczerpania naszych sposobów postępowania czy dezaktualizacji systemu wierzeń, poglądów czy wartości. Zrozumienie go poprzez obiektywną analizę może dać nadzieję, aby otworzyć nas na zmiany, które są wpisane w dynamiczny proces naszego rozwoju.

 

22.08. środa Roman Ciszewski „Mężczyzna we współczesnym świecie”

Zapraszam na warsztat, na którym przyjrzymy się w jakim miejscu są współcześni mężczyźni. Czego oczekuje od nich rodzina, praca, społeczność, świat. Jakie pełnią role i jak są do nich przygotowani. I co moglibyśmy zrobić, by mężczyźni byli lepszymi partnerami, byli szczęśliwsi, spełnieni. Jakie stereotypy, progi i bariery trzeba ominąć, by tak się działo. Zapraszam i kobiety i mężczyzn. Mężczyzn zachęcam szczególnie, wiedząc że rzadziej uczestniczą w warsztatach rozwojowych – i… może jest czas by to zmienić?

 

29.08. środa Andrzej Papis „Mądrość stresu”

Wszyscy doświadczamy czasem sytuacji, z którymi trudno sobie poradzić. Jeśli tkwimy w nich dostatecznie długo, przeżywane napięcie może odrzeć nasze życie ze spontanicznej radości. Kiedy serdeczne rady przyjaciół („Spróbuj o tym nie myśleć!”, „Zacznij biegać!”, „Próbowałeś medytacji?” itp.) już nie pomagają, rodzi się w nas dodatkowo poczucie bezsilności. Na warsztacie przyjrzymy się naszym reakcjom na stres i będziemy szukać w sobie twórczego potencjału do poradzenia sobie z nim.