Jesień w Akademii to propozycja warsztatów psychologicznych prowadzonych przez różne osoby z Akademii, będą się one odbywały we wrześniu i październiku 2019. Serdecznie zapraszamy!
Miejsce: Akademia POP, ciche, zielone miejsce z klimatem na Starym Mokotowie, przy ładnej pogodzie ćwiczenia w dwójkach i przerwy – na tarasie lub w ogródku.
Terminy: warsztaty popołudniowe w wybrane środy godz. 18-21, warsztaty w weekendy zgodnie z opisem danego warsztatu
Cena: udział w warsztatach popołudniowych 70 pln, w sobotnim 130 pln.
Informacje, zapisy: mailowo u osoby prowadzącej dany warsztat.
Informujemy, że zgłoszenie mailowe oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie przez osobę prowadzącą dany warsztat i jedynie w zakresie organizacji tego wydarzenia.
WRZESIEŃ
18.09. środa Agnieszka Wróblewska „Kobiety, mężczyźni – nowe rozdanie”
25.09. środa Anna Kotapka „Granice psychologiczne w relacjach”
28.09. sobota Andrzej Papis „Być dobrą/ dobrym dla siebie”, zapisy do 21.09.,
PAŹDZIERNIK
2.10. środa Tomasz Teodorczyk „Rozwiązywanie konfliktów – realność, utopia, megalomania”
OPISY WARSZTATÓW
18.09. środa godz. 18-21, „Kobiety, mężczyźni – nowe rozdanie”, prowadzaca Agnieszka Wróblewska
Kategoria płci oraz społecznych ról płciowych powoli przestaje być jednoznaczna, jest to jednak proces bardzo złożony i trudny psychologicznie dla obu płci w wielu różnych płaszczyznach. Z jednej strony towarzyszy temu radość i nadzieja na większą wolność w kształtowaniu samego/ samej siebie, nadzieja na inny charakter relacji w miejscu pracy, wśród przyjaciół, w związkach, z drugiej bardzo dużo silnych, negatywnych emocji, czasem chaos i pogubienie. Podczas warsztatu spróbujemy zobaczyć w sobie mechanizmy, które mogłyby nam pomóc odnaleźć się w tej przemianie.
25.09. środa godz. 18-21, „Granice psychologiczne w relacjach”, prowadząca: Anna Kotapka
Warsztat poświęcony jest świadomości własnych granic psychologicznych a więc tego, kim jestem, czym dysponuję i za co biorę odpowiedzialność. Kształtowanie tego obszaru zachodzi podczas naszego życia, tworząc cały system granic: fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych i duchowych. Dzięki nim kształtuje się m.inn. nasza postawa wolności.
Gdy zostanie naruszona przestrzeń osobista i atakowane jest nasze terytorium psychiczne zdecydowanie trudniej nam mówić „nie”. By skutecznie stawić czoła procesowi ingerowania w sferę granic, ważne aby umieć go rozpoznać. W trakcie spotkania będziemy poznawać, jak wiele różnorodnych i zaskakujących form może przybierać ingerencja w granice psychologiczne w relacjach – tych bliskich i nie tylko.
28.09. sobota godz. 10-18, „Być dobrą/ dobrym dla siebie”, prowadzący: Andrzej Papis
Każdy z nas od czasu do czasu popełnia błędy. Innym razem to świat rozczarowuje głęboko, ścierając nagle w proch nasze najświetniejsze plany. Oto życiowe fakty! Ale jak na nie odpowiadamy? Czy w sytuacjach trudności i niepowodzeń potrafimy zdobyć się na zrozumienie i współczucie dla samych siebie? A może „łapiemy doła” i łajamy się za to, że mogliśmy się bardziej postarać? Zajęcia w całości poświęcone postawie, jaką żywimy wobec samych siebie. W serii zaproponowanych ćwiczeń poszukiwać będziemy odpowiedzi, w jaki sposób możemy być dla siebie… po prostu dobrzy.Liczba uczestniczek/ uczestników: 6-12 osób, cena 100 pln płatne gotówką przed zajęciami.
.
02.10. środa godz.18-21, Rozwiązywanie konfliktów – realność, utopia, megalomania”, prowadzący: Tomasz Teodorczyk
Rozwiązywanie konfliktów to temat trudny i skłaniający do tworzenia różnych bałamutnych poglądów. W trakcie spotkania spróbujemy zobaczyć co realnie możemy zrobić w tej kwestii.